Contact
Stichting Service Logistics Forum
+31 33 - 24 73 436info@servicelogisticsforum.nl
Re:first
Bij Re:first ontwikkelen we in samenwerking met producenten product-takebackprogramma’s voor moeilijk te recyclen business-to-business materiaalstromen. Onze focus ligt op het creëren van circulaire oplossingen, waarbij we pragmatisme en daadkracht combineren om reststromen een nieuwe bestemming te geven.
Zo ondersteunen we bijvoorbeeld een smeerolieproducent bij het opzetten van een actief takeback-programma, waarin gebruikte smeeroliën via een re-refining proces opnieuw worden verwerkt tot hoogwaardige smeeroliën. Daarnaast werken we aan de terugname en verwerking van composietafval, zoals windmolens, waterwegbuizen en composietprofielen.
Onze aanpak is gericht op actie en resultaat. Samen met producenten analyseren we de omgekeerde keten, voeren we kosten-batenanalyses uit en zetten we concrete stappen om een duurzame retourstrategie te realiseren. In ons eigen Return Lab testen en beoordelen we teruggenomen producten om te bepalen welke waarde eruit kan worden gehaald—door hergebruik, revisie of materiaalterugwinning.
De kracht van onze aanpak? We maken circulaire kansen inzichtelijk en helpen bedrijven om reststromen niet als kostenpost, maar als waardevolle grondstoffen te zien. Door producten op te knappen en opnieuw te verkopen of grondstoffen binnen de waardeketen te behouden, transformeren we wat voorheen als ‘afval’ werd gezien in een strategisch voordeel voor de toekomst.